FOTO: PROSLAVA SV. MIHAELA I BLAGOSLOV ZVONA U REZOVAČKIM KRČEVINAMA

FOTO: PROSLAVA SV. MIHAELA I BLAGOSLOV ZVONA U REZOVAČKIM KRČEVINAMA

Na svetkovinu sv. Arkanđela Mihaela, Gabrijela i Rafaela, u Rezovačkim Krčevinama, gdje mještani slave spomendan sv. Mihaela, ispred tamošnje kapele upriličen je svečani blagoslov dva zvona, koja će krasiti toranj kapele sv. Mihaela u Rezovačkim Krčevinama.  Naime, do sada je na kapeli bilo jedno zvono od 70 kg, tona Gis koje je sada obnovljeno, a posvećeno je sv. Mihaelu. Drugo zvono, težine je 150kg i tona je Dis, a posvećeno je sv. Magdaleni čiji se spomendan slavi 22.srpnja. 

Nakon blagoslova zvona, održana je i svečana sv. misa, koju je predvodio vlč. Ivan Rončević, župnik iz Jakšića uz koncelebraciju domaćeg župnika vlč. Ivice Šoha, te fra. Vedrana Kosa bivšeg vikara Župe sv. Roka.  Svetu misu svojim glasom, uveličali su i članovi Župnog mješovitog zbora naše Župe. 

(www.zupa-sv-leopold-mandic.hr, bb. Foto: Božidar Biondić)

FOTO: PROSLAVA SV. MIHAELA I BLAGOSLOV ZVONA U REZOVAČKIM KRČEVINAMA