FOTO: PROSLAVA SVETKOVINE SV. LEOPOLDA

FOTO: PROSLAVA SVETKOVINE SV. LEOPOLDA

Naša Župa danas (nedjelja) je proslavila svetkovinu svog nebeskog zaštitnika sv. Leopolda Mandića. Svečanu sv. MIsu u punoj župnoj crkvi, uz koncelebraciju župnika Ivice Šoha, predvodio je preč. Anđelko Košćak, rektor Zagrebačke Bogoslovije. 

Proslava našega zaštitnika, bila je i prilika predstaviti bogosloviju, te upoznati se s trojicom bogoslova koji su danas bili naši gosti. Naime, današnja nedjelja (4. uskrsna) je i nedjelja Dobroga Pastira, odnosno dan duhovnih zvanja. Tako su svi nazočni na sv. misi mogli i čuti svjedočanstva bogoslova o svom pozivu.

Na kraju mise, već tradicionalno, u organizaciji Vijeća mjesnog odbora Taborište, nastupio je i KUD Virovitica, koji je s nekoliko plesnih koreografija razveselio sve prisutne.

(www.zupa-sv-leopold-mandic.hr, b.b. Foto: Božidar Biondić)

FOTO: PROSLAVA SVETKOVINE SV. LEOPOLDA