HODOČAŠĆE SV. JOSIPU

HODOČAŠĆE SV. JOSIPU

Devetnicu sv. Josipu, koju smo molili kroz devet srijeda po nakanama Molitvenog vijenca Kraljice obitelji, zaokružili smo hodočašćem u Nacionalno svetište sv. Josipa u Karlovcu. Svetu misu u 11 sati predvodio je rektor svetišta, mons. Antun Sente, a križni put u 13.30 predvodio je naš župnik vlč. Ivica Šoh. Toga dana hodočastili su i članovi Molitvenog vijenca Kraljice obitelji i iz drugih hrvatskih župa, ponajviše iz Zagreba. Nakon završnog blagoslova, uputili smo se u Lasinju gdje smo posjetili župnu crkvu te klauzurni samostan kćeri Srca Isusova u kojem se na poseban način njeguje cjelodnevno klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom. Susreli smo se s nekoliko redovnica koje su nas upoznale s redovničkim životom svoje zajednice.

(www.zupa-sv-leopold-mandic.hr, foto i tekst:Čitatelj)

HODOČAŠĆE SV. JOSIPU