PROSLAVA OBLJETNICE DVIJU ŽUPA

PROSLAVA OBLJETNICE DVIJU ŽUPA

Svečanim misnim slavljem, u župnoj crkvi bl. Alojzija Stepinca u Milanovcu, večeras (u nedjelju) je proslavljena petnaesta obljetnica dviju Župa, sv. Leopolda Mandića i bl. Alojzija Stepinca. Svetu misu je predvodio vlč. Ivica Šoh, uz koncelebraciju vlč. Josipa Homjaka, župnika iz Milanovca. Bila je to prigoda prisjetiti se samih početaka ove dvije Župe. Obje Župe osnovane su 2003. godine, dekretom požeškog biskupa mons. Antuna Škvorčevića, odvojivši se od Župe sv. Roka u Virovitici. Prvi župnici ovih Župa bili su vlč. Vicko Obradović (sv. Leopold Mandić) i vlč. Ivica Šoh (bl. Alojzije Stepinac). 

Osim proslave obljetnice dviju Župa, bila je to prigoda i za druženje župnih zborova ovih Župa. Poslije mise održan je i kratki koncert oba župna zbora, te ŽPS Matke. Nakon koncerta održano je i prigodno druženje, s kojim su oba zbora proslavila i blagdan sv. Cecilije, zaštitnice pjevača i svirača.

(www.zupa-sv-leopold-mandic.hr, bb, foto: Božidar Biondić)

PROSLAVA OBLJETNICE DVIJU ŽUPA