PROSLAVA 15-te OBLJETNICE DVIJU ŽUPA

PROSLAVA 15-te OBLJETNICE DVIJU ŽUPA

Svečanim liturgijskim slavljem u župnoj crkvi bl. Alojzija Stepinca, koje će započeti u 18 sati, dvije Virovitičke Župe, sv. Leopolda Mandića i bl. Alozija Stepinca, proslavit će petnaest godina svoga postojanja.

Podsjetimo, dekretom požeškog biskupa mons. Antuna Škvorčevića,  ove dvije Župe osnovane su 31. kolovoza 2003. godine, odvojivše se tako od Župe sv. Roka iz Virovitice. Prvi župnici bili su vlč. Vicko Obradović (sv. Leopold Mandić) te vlč. Ivica Šoh (bl. Alojzije Stepinac), naš sadašnji župnik.

Osim proslave obljetnica dviju Župa, bit će to prilika da župni zborovi ove dvije Župe u zajedništvu proslave blagdan svoje zaštitnice sv. Cecilije.

(www.zupa-sv-leopold-mandic.hr, b.b. foto: arhiva)

PROSLAVA 15-te OBLJETNICE DVIJU ŽUPA