ODRŽANA IZVJEŠTAJNA SKUPŠTINA UDRUGE RADIO LEOPOLD

ODRŽANA IZVJEŠTAJNA SKUPŠTINA UDRUGE RADIO LEOPOLD

U četvrtak 13.listopada u prostorijama župnog stana, održana je redovna godišnja izvještajna sjednica udruge Radio Leopold. Na sjednici je izneseno izvješće o radu udruge za dio 2015. odnosno od 18.listopada 2015., kada je udruga osnovana te do 30. rujna 2016. Osim izvješća o radu, iznesen je i financijski izvještaj za navedeno razdoblje. Izvješće o radu udruge prezentirao je predsjednik udruge Radio Leopold Božidar Biondić, koji je tom prigodom kazao:

  • “Pred kraj 2015. godine, točnije 18.10.2015., sastalo se je 13 osnivača naše udruge te je donesena odluka o osnivanju udruge Radio Leopold, sa sjedištem u Podravskoj 28/1. Tada sam za predsjednika izabran ja, na mandat od 4 godine, za tajnicu Katarina Cvitić, te smo nas dvoje i zakonski zastupnici udruge. U izvršni odbor izabrano je još 3 člana, a to su Darija Duvnjak, ujedno i zapisničarka Udruge,Željko Heđi te Boris Divković. Što se tiče aktivnosti u 2015., njih nije bilo jer plan rada za tu godinu još tada nije donesen, pa je tako ona prošla samo u osnivačkim aktivnostima… Početkom ove godine, skupština udruge bacila se je na posao te je donesla redovne odluke potrebne za rad udruge, kao plan rad, financijsko izvješće i slično. Pa je tako zahvaljujući našim prvim donatorima, građevinskoj tvrtki Marković građenje iz Grabića,koja je donirala 1000kn za kupnju kamene vune i stiropora, Inter dekora iz Starog Rezovca koja je donirala sav potreban materijal za adaptaciju te obrta Cvitić iz Čemernice koji je sve to besplatno napravio, započelo uređenje postojećeg studija kojega smo imali, te je on sada napravljen kako treba biti. Pregrađen je s 2 sloja knaufa te OSB pločama, stavljena je i kamena vuna za izolaciju za zvuk te stiropor, spušten je strop. Nakon što su majstori završili radove na ovome, uz pomoć člana IO Željka Heđija tapeciran je cijeli studio i obložen studijskom spužvom, te su ugrađena tapecirana vrata, također uz Željkovu pomoć. Nakon ovih radova, naša udruga je krenula, recimo to tako u potjeru za donatorima, jer znamo da bez njih udruga ne bi mogla postojati niti odrađivati sve planirano. Nakon što su se neki donatori odazvali našoj molbi, a o njima ćemo u sljedećoj točki, krenuli smo dalje. Prva od većih aktivnosti, bila je organizacija koncerta, kojega smo nazvali Duhovski jer padao baš na Duhove, s čime smo se aktivno uključili u rad lokalne zajednice odnosno MO. Uz ovaj koncert, pomogli smo oko organizacije prigodne izložbe koje je bila u Mjesnom domu.  Također, sudjelovali smo i na sajmu Viroexpo, gdje smo uz pomoć LAG-a dobili jedan mali dio štanda na kojemu su se nalazili promotivni letci naše udruge, a također sudjelovali smo i na nedavno održanom sajmu Agroexpo. Svakako jedan od većih projekata je i izdavanje CD-a naših Matki. Što se tiče prijava na natječaje za donacije i tu smo bili vrlo aktivni, ali ne baš tako i uspješni. Projekt izdavanja CD-a prijavljen je Flori Vtc za koji smo dobili jedan dio sredstava, projekt izdavanja župnog godišnjaka, s kojim ćemo uskoro i krenuti u realizaciju također je prošao na natječaju kojega je raspisao Grad Vt. Prijavljivali smo se i razne druge natječaje po cijeloj Hrvatskoj, no bez uspjeha. U suradnji s agencijom VTA, nedavno je prijavljen natječaj na Ministarstvo kulture, na koji smo prijavili nabavku nošnji za Matke, a isto tako prijavljen je i projekt na zakladu Slagalica, pod nazivom Prijatelji za prijatelje, gdje planiramo održati likovnu koloniju te aukciju slika i zabavu. Novac od licitacije donirat ćemo Udruzi slijepih i slabovodinih osoba VPŽ. Također, na Agrokor i INU bit će prijavljeni projekti vezani uz mjesec prosinac, u kojem ćemo, ako projekti prođu imati lijepi prigodan program za djecu.”

Uz članove udruge, na sjednici su bili prisutni i neki od donatora naše udruge, koji su udruzi zaželjeli sve najbolje u njihovom daljnjem radu.

Svoje izvješće o radu udruge iznesao i Nadzorni odbor, predvođen predsjednicom Željkom Grahovac, koja je pohvalila rad izvršnog odbora udruge, te je konstatirala da je nadzorni odbor donesao odluku kako je udruga poslovala prema donesenom statutu udurge te prema Zakonu o udrugama.

ODRŽANA IZVJEŠTAJNA SKUPŠTINA UDRUGE RADIO LEOPOLD