MNOGOBORJNI VJERNICI PROSLAVILI BLAGDAN MALE GOSPE U VOĆINU

MNOGOBORJNI VJERNICI PROSLAVILI BLAGDAN MALE GOSPE U VOĆINU

U Voćinu je u četvrtak proslavljen blagdan Male Gospe, odnosno spomendan rođenja Blažene Djevice Marije. Tisuće hodočasnika, vjernika iz raznih krajeva Hrvatske okupilo se u prostoru oko crkve Majke Božje u Voćinu gdje je svečanu misu vodio požeški biskup mons. Antun Škvorčević uz pratnju mnogobrojnih svećenika s područja Požeške biskupije. Hodočašće u Voćinu, povodom Male Gospe, kojem su između ostalih nazočili i saborski zastupnik Josip Đakić, obnašateljica dužnosti župana Sanja Bošnjak i načelnik Općine Voćin Predrag Filić, uvertira je u obilježavanje Dana Općine Voćin. Tako će u petak u Voćinu biti održana svečana sjednica Općinskog vijeća, a prije toga u Ćeralijama će se otvoriti novi Mjesni dom i svlačionice na obnovljenom nogometnom igralištU. Među mnogoborjnim vjernica iz svih djelova naše Biskupije, bili su i vjernici naše Župe. Svojom pjesmom naš mješoviti župni zbor uveličao je misno slavlje.  Fotogaleriju pogledajte ovdje…(www.vpz.hr, Fotografije: Kristijan Toplak)

MNOGOBORJNI VJERNICI PROSLAVILI BLAGDAN MALE GOSPE U VOĆINU