BLAGOSLOV ZVONA U REZOVCU

BLAGOSLOV ZVONA U REZOVCU

Nedjelja 4.rujna 2016., u crkvenoj povijesti ostat će zabilježena kao dan kada je Crkva dobila novu sveticu, sv. Tereziju iz Kalkute, dok će u našoj župi ova nedjelja ostati zapamćena po blagoslovu nova dva zvona koja će zvoniti u tornju kapele sv. Ane u Rezovcu. Nova zvona blagoslovio je vlč. Mario Mesić, župnik iz Lukača uz koncelebraciju vlč. Mladena Štivina župnika u Voćinu te domaćeg župnika vlč. Ivicu Šoha. Manje zvono težine je 93 kg, a zvonit će u tonu F, dok je veće zvono 206 kg i zvonit će u tonu D.  Malo zvono je posvećeno sv. Ani zaštitnici Rezovca, dok će veliko zvono zvoniti na čast Blaženoj Djevici Mariji.Veće zvono će svojim  glasom tri puta dnevno pozivati vjernike na molitvu anđeoskog pozdravljenja, dok će malo na smiraju svakoga dana zvoniti za duše naše preminule braće i sestara.Zvona radosno pozivaju vjernike na molitvu i bogoslužje, tužno ispraćaju pokojne na vječni počinak te zvonkim zvukom razbijaju ledene oblake. Na kraju svečanosti župnik je zahvalio svećenicima,donatorima i svima koji su pomogli kako bi ova dva zvona stigla u Rezovac, te je pozvao sve nazočne na prigodni domjenak kojega su pripremili mještani Rezovca. (www.zupa-sv-leopold-mandic.hr,b.b., Foto: Božidar Biondić)

 

 

BLAGOSLOV ZVONA U REZOVCU