U Suhopolju proslavljen blagdan Velike Gospe

U Suhopolju proslavljen blagdan Velike Gospe

Na blagdan Uznesenja Marijana na nebo, ili poznatiji kao blagdan Velike Gospe, Suhopoljčani i njihovi gosti te mnogobrojni vjernici susjednih župa,pa tako i naše proslavili su ovaj za Crkvu veliki blagdan. Svečanu svetu misu uz koncelebraciju svećenika Virovitičkog dekanata predvodio je vlč. Ivan Novak, župnik u župi Cirkvena, te donedavni misionar u Kanadi. Mnogi vjernici susjednih župa iskoristili su ovo lijepo vrijeme te su neki i došli biciklima i pješice, kako bi u zajedništvo mnoštva vjernika proslavili ovaj blagdan. Mnogi vjernici ovom prigodom su se i ispovjedili te na taj način bili u mogućnosti zadobiti i potpuni oprost. Mnogobrojni slušatelji Županijskog radija Virovitice također su uz izravan prijenos sudjelovi na ovom svećanom misnom slavlju.

(https://www.zupa-sv-leopold-mandic.hr, b.b. Foto: Božidar Biondić)

U Suhopolju proslavljen blagdan Velike Gospe