PROSLAVILI SMO BLAGDAN SRCA ISUSOVA I MARIJINA

PROSLAVILI SMO BLAGDAN SRCA ISUSOVA I MARIJINA

Blagdan Srca Isusova i Marijina, slavi se tri tjedna poslije blagdana Duhova, odnosno treći petak i subotu nakon Duhova. Srce Isusovo simbol je uzvišene Kristove ljubavi i otkupiteljske žrtve za sve ljude. Srce Marijino simbol je Marijanskih kreposti, ljubavi prema Bogu ali i svakom čovjeku. Blažena Djevica Marija svojom je ljubavlju ali i boli sudjelova u muci svoga sina Isusa. Pobožnosti koje se odnose na ova dva blagdana, imaju cilj produbiti osobni duhovni život svakog pojedinog kršćana koji se njima utjeće.

Blagdan Srca Isusova i Marija proslavljen je i u našoj župi sa svečanim misnim slavljem. Na blagdan Srca Isusova prije početka mise, župni zbor otpjevao je desetku krunice na čast Srcu Isusovu.

_MG_6253

 

PROSLAVILI SMO BLAGDAN SRCA ISUSOVA I MARIJINA