IZAŠAO JE CD STARIH MARIJANSKIH PUČKIH NAPJEVA “DANAK SVAKI”

IZAŠAO JE CD STARIH MARIJANSKIH PUČKIH NAPJEVA “DANAK SVAKI”

Prije nekoliko dana naša Udruga “Radio Leopold”, u suradnji sa Ženskim pjevačkim sastavom “Matke” izdala je prvi nosač zvuka pod nazivom “Danak svaki”. Na CD-u se nalazi 11 Marijanskih pjesama starog pučkog napjeva krajeva Virovitičko-podravske županije. Ženski pjevački sastav “Matke” njeguju sakralnu pučku i tradicijsku narodnu glazbu svoga kraja i pokušavaju je  sačuvati od zaborava te ju interpretirati na što izvorniji način kako su naučile od svojih baka. Izdavanju ovoga CD-a pomogla je Turistička zajednica Virovitičko-podravske županije, te Flora VTC koja je odobrila novčana sredstva za ovaj projekt naše udurge putem natječaja za donacije. Novi nosač zvuka s Marijanskim pjesmama koji su snimille naše „MATKE“, moći će te nabaviti uz dobrovoljni prilog u našoj župi i to poslije misa 19. 6. u Rezovcu, 24. 6. u Čemernici te 3. 7. u Rezovačkim Krčevinama, te nakon svake župne mise u Taborištu. Svojim dobrovoljnim prilogom pomažete našoj udruzi u ostvarenju njihova plana rada. Svoj primjerak CD-a možete naručiti ovdje.

Danak svaki - Plakat

IZAŠAO JE CD STARIH MARIJANSKIH PUČKIH NAPJEVA “DANAK SVAKI”