FOTO: PROSLAVILI SMO SV. LEOPOLDA

FOTO: PROSLAVILI SMO SV. LEOPOLDA

U župnoj crkvi sv. Leopolda Mandića u Taborištu, svečanom sv. Misom proslavljen je blagdan sv. Leopolda Mandića, zaštitnika Župe i mjesta Taborište. Svečanu sv. Misu, uz koncelebraciju svećenika Virovitičkog dekanata, predvodio je pater Stjepan Fridl.  Ovim svečanim liturgijskim slavljem, župljani Župe sv. Leopolda kao i mještani Taborišta, višednevnu proslavu Dana svoga zaštitnika privode kraju. Program Leopoldovo 2016. ove godine traje od 8. svibnja, a završnica ove manifestacije bit će u nedjelju kada će ispred župne crkve, od 18 sati, u organizaciji Udruge Radio Leopold biti održan koncert „Duhovske“ glazbe, na kojemu će nastupiti Mažoretkinje gradske glazbe, Kvartet Artes, Slavonski trubači te grupa RiM iz Zagreba. I ove godine, sada već tradicionalno poslije mise ispred crkve nastupio je KUD Virovitica s nekoliko prigodnih plesova.

FOTO: PROSLAVILI SMO SV. LEOPOLDA