POVODOM DANA DUHOVNIH ZVANJA U ŽUPI JE GOSTOVAO IVAN RONČEVIĆ

POVODOM DANA DUHOVNIH ZVANJA U ŽUPI JE GOSTOVAO IVAN RONČEVIĆ

Prigodom današnje nedjelje Dobrog Pastira i dana kada se na poseban način molimo za naše nove svećenike, ali i za one koji to već jesu u našoj župi gostovao je Ivan Rončević. Ivan je kandidat za svećenika. Od tog zvanja dijeli ga jos 3 mjeseca studija na bogosloviji, a potom i đakonsko ređenje koje će, ako Bog da biti za godinu dana. Ivan je u našoj župnoj crkvi, ali i svim filijalnim kapelama svjedočio o svom svećeničkom pozivu. Ovo mu je bio prvi nastup za anbonom kao propovjedniku, pa je na kraju svoga svjedočanstva i rekao kako mu je bilo lijepo u našoj župi, te da se nada da će ovdje doći i za kapelana. Za svoje svjedočanstvo Ivan je dobio i gromoglasni spontani plijesak. Ivan je rodom iz Slatine, iz Župe bl. Ivana Merza.

POVODOM DANA DUHOVNIH ZVANJA U ŽUPI JE GOSTOVAO IVAN RONČEVIĆ