PROSLAVLJENA NEDJELJA MUKE GOSPODNJE

PROSLAVLJENA NEDJELJA MUKE GOSPODNJE

Danas se u Katoličkoj Crkvi slavi blagdan Nedjelje muke Gospodnje, u puku poznatiji kao nedjelja Cvjetnice. Danas su vjernici diljem zemlje na posvetu nosili cvijeće, palmine i maslinove grančice koje će i ove godine čuvati kuću od svih zala. Na današnji dan Katolici se prisjećaju Isusovog svečanog ulaska u Jeruzalem na magarcu, kada ga je narod dočekao kličući i mašući palminim granama, pa iz toga proizlazi i običaj posvete cvijeća te palminih i maslinovih grančica.

Svečano je danas bilo i u našoj Župi, gdje su se na početku mise blagoslovile maslinove grančice i cvijeće, a zatim su se vjernici u procesiji po parkiralištu crkve prisjetili događaja kada je Isus na magarcu ušao u Jeruzalem. Nakon procesije otpjevana je i Muka, koja se danas čita ili pjeva umjesto Evanđelja. Svećanu sv. Misu predvodio je župnik vlč. Ivica Šoh, dok su muku uz pomoć mješovitog župnog zbora pjevali Alojz Banić, Božidar Biondić te vlč. Ivica Šoh. (www.zupa-sv-leopold-manidc.hr,b.b. Foto: B.B.)

PROSLAVLJENA NEDJELJA MUKE GOSPODNJE