FOTO: Započeo biskupijski križni put mladih

FOTO: Započeo biskupijski križni put mladih

Kao i svake godine u vrijeme korizme, tako je ove započeo križni put mladih požeške biskupije. Od Virovitice do Voćina, u dva dana, mladi Požeške biskupije, njih preko 700 proći će ovu rutu. Uz molitvu, pjesmu i druženje kako kažu ništa nije problem, pa čak ni ovih 40-ak kilometara koji su ispred njih. I naša ekipa uputila se ja za njima u popodnevnim satima i zatekla ih u Slavonskoj pivnici, odnosno skoro na samom ulasku u Đulovac, gdje će završiti prvi dan ovogodišnjeg križnog puta, koji je 18-ti po redu. Sutra nastavlju dalje, a planirani završetak je u svetištu Gospe Voćinske, gdje će požeški biskup Antun Škvorčević predvoditi misno slavlje od 17 sati. Križni put je ovo godine po prvi puta krenuo iz naše župne crkve.

(www.icv.hr, Foto: Matija Rođak & Božidar Biondić)

FOTO: Započeo biskupijski križni put mladih