PROSLAVLJEN BLAGDAN SVJEĆNICE

PROSLAVLJEN BLAGDAN SVJEĆNICE

Na blagdan Prikazanja Gospodinova, ili poznatiji kao Svijećnica u mnogim crkvama diljem zemlje na svečani način proslavljen je ovaj blagdan koji se slavi 40 dana nakon blagdana Božića. Ovaj blagdan je kroz povijest dobio naziv Svijećnica poradi procesije sa svijećama čime su kršćani izražavali vjeru da je Isus Krist svjetlo života. Blagdan Svijećnice na svečani je način proslavljen i u Župi sv. Leopolda Mandića u Taborištu. Na samom početku blagoslovljene su svijeće, koje su znak da puk vjeruje u Krista i da je On svijetlo svijeta a ujedno je i blagoslovljena svijeća koja će se sutra koristiti u obredu grličenja, odnosno blagoslovu grla koje je običaj na blagdan sv. Blaža. Večeras je ujedno i započela devetnica u čast Gospi Lurdskoj, koja će se u ovoj Župi moliti svako večer pola sata prije mise, odnosno od 17:30 sati. (www.zupa-sv-leopold-mandic.hr., b.b. Foto: Božidar Biondić)

PROSLAVLJEN BLAGDAN SVJEĆNICE