HODOČAŠĆE U MAĐARSKU I BEČ

HODOČAŠĆE U MAĐARSKU I BEČ

Naša Župa 5. prosinca organizira putovanje u Mađarski grad Győr  , a po završetku obilaska Győra , u planu puta je i obilazak poznatog događaja u Beču, Advent u Beču. Győr je smješten na pola puta između Beča i Budimpešte te posjeduje širok spektar arhitektonskih, kulturnih i prirodnih blaga. Drugi najbogatiji grad u Mađarskoj po povijesnim zdanjima izvan Budimpešte nagrađen je europskom nagradom za zaštitu povijesnih zgrada, kojom mu je odano priznanje za obnovu baroknoga gradskog centra. Crkve, palače, muzeji, karakteristični balkoni na uglu te uske uličice, sve su to podsjetnici na povijesnu prošlost i poziv posjetiteljima da prošeću centrom grada. Sakralni spomenici u Győru i oko njega svjedoče o tisuću godina kršćanstva na prostoru Mađarske.Upisi za ovo hodočašće vrše se u župnom uredu ili poslije mise, a cijena puta je 200 kn. Upisi traju do 22.11.2015.
(www.sv-leopold-mandic.hr, glas-slavonije.hr, Fotografija: Božidar Biondić)

HODOČAŠĆE U MAĐARSKU I BEČ